Bośnia i Hercegowina – krajobrazy, wino i śpiew

23.06-2.07.2023

Wyprawy 4×4 mają to do siebie, że można się od tego naprawdę uzależnić. Non stop w ruchu, cały czas coś się dzieje. Co chwilę jakieś ciekawe widoki, piękne krajobrazy i cuda natury. Takie są Bałkany, ale również kraje nadmorskie jak Litwa, Łotwa czy Estonia.

Turystyka offroadowa to w sumie sposób na życie, gdzie z dala od cywilizacja można złapać choć trochę spokoju, ciszy i dystansu od codzienności. Dlatego to wyjazdu dla osób, które już zapomniały jak to jest móc po prostu spać gdzieś w lesie, na połoninie czy na dziko w miejscu, w którym poczuliśmy zmęczenie i czas na sen.

Taki sposób wypoczynku to prawdziwą celebracja wellbeing. I choć nie ma wygód, to otrzymuje się poczucie wolności w pięknych okolicznościach przyrody.

„Bośnia i Hercegowina. Krajobrazy, wino i śpiew” to propozycja dla osób, które mają ochotę zwiedzić mały-wielki kraj. Począwszy od wodospadów, przez jaskinie, parki narodowe, malownicze miasteczka po pomniki historii i miejsca mocy.

 

Kilka informacji porządkujących:

 1. Wyjazd o charakterze biwakowym: spanie na dziko na połoninach w ciekawych miejscach widokowych i/lub campingi (zazwyczaj dwa, trzy noclegi w cywilizowanych warunkach)
 2. Priorytetem jest bliskość natury (punkty widokowe, jaskinie, wąwozy) + ciekawe atrakcje typu trekking, rafting, kanioning…
 3. Trasa turystyczna z odcinkami offroad – stopień trudności: łatwa do średnia w zależności od warunków pogodowych. Utwardzone odcinki szutrowe + polne i leśne drogi podmokłe.
 4. Trasa 6-dniowa+2 dni na dojazdy nocą, uwzględniająca spanie na dziko + 2 noclegi w pensjonatach / hotelach **lub na campingu (wszystko zależy od warunków pogodowych i temperatury). Przejazdy w BiH wszystkie tylko w ciągu dnia.
 5. Podróżujemy – 2 lub 3 x Auto terenowe x4 osoby: Jeep Grand Cherokee /LR Discovery 3
 6. Codziennie jesteśmy w innym miejscu i codziennie budujemy i składamy nasze „obozowisko”.

Najciekawsze atrakcje Bośni i Hercegowiny:

Plitvickie Jeziora (Chorwacja, ale mamy po drodze)

Park Narodowy UNY i wodospad Strbacki Buk oraz inne malownicze wodospady w Martin Brod

Jajce – wodospady na Plivie, słynne bośniackie młynki wodne, forteca

Spływ kanoe po Neretwie

Jezioro Busko

Zapomniany płaskowyż Livno z dzikimi końmi

Kaniony Neretwy, Drezanki i Rakitnicy

Trasy widokowe po połoninie Vlasic

Studeni Potok (rzeczny wąż pośród zielonej łąki)

Bunkier Tity

Jaskinia Vjetrenica

Sarajewo – starówka, Aleja Snajperów,

Lukomir – najwyżej położona i najbardziej odosobniona wioska w BiH

Travnik – forteca, malowany meczet, najlepsze cevabcici na Bałkanach

Mostar –  położony nad szmaragdową rzeką – Neretwą, słynny Stary Most

Błagaj – klasztor Derwiszów i malownicze źródło Buny

Park przyrody Blidinje

Medziugorie

Zapewniam: Lodówkę turystyczną do wspólnego przechowywania jedzenia kupowanego na bieżąco. Namioty, śpiwory, karimaty lub materace dmuchane + kuchenkę, garnki i sprzęt biwakowy: stolik, krzesełka, itp. Proszę wziąć ze sobą sztućce, talerzyki (najlepiej plastikowe) i kubek (plastikowy lub z metalu) oraz lekki prowiant: kabanosy, muesli, herbatę, kawę, przyprawy (cukier, sól, pieprz)…

Codzienna rutyna:

 • codziennie pobudka o 8.00, żeby ok. 8.30 zacząć jeść śniadanie, a ok. 9.15 zacząć składać nasz biwak; codziennie będziemy spać gdzie indziej
 • wyjazd w teren o godz. 10.00
 • godz. 14.00 każdego dnia będziemy zatrzymywać się w ustronnym, malowniczym miejscu na zrobienie obiadu adhoc lub jemy w restauracji (BiH ma bardzo dobrą, lokalną kuchnię, stąd najczęściej ta opcja dominuje na tego rodzaju wyjazdach)
 • godz. 18.00 każdego dnia kończymy objazd i rozkładamy biwak + organizujemy ognisko pod kolację lub po prostu pod pogaduchy i integrację przy piwku, winie, itp.
 • * poza 1 dniem, kiedy po całonocnej jeździe będziemy sukcesywnie dojeżdżać do miejsca docelowego jakim jest Park Narodowy UNY

Koszty
wyjazdu:

 • 1990 zł. / osoba – opłata bazowa (organizacja trasy, paliwo, winiety, ubezpieczenie, wynajem box, itp.)
 • 1490 zł. / własna terenówka 
 • 10-15 euro noclegi na campingu
 • 20 euro wyżywienie dzienne / osoba
 • Zakładałbym koszty całego pobytu (3 noclegi camping + wyżywienie per 1 osoba) na kwotę 130 euro + opłata bazowa.

Po wstępnej akceptacji i rezerwacji miejsca podeślę Roadbooka ze szczegółami trasy i codziennym planem objazdu.

rezerwacja

Rezerwacja Online

+48 609 827 140
marcin@maxadventure.pl