Albania&Czarnogóra roadtrip/Trekking

30.05-9.06.2024
Cena: 1990 zł

Kilka informacji porządkujących: 

Kierunek: Głownie Albania + część gór Przeklętych w Czarnogórze

Termin: 30.05-9.06.2024

Ilość nocy: 7 nocy na miejscu + 2 noce przejazd na miejsce i z powrotem

Cena: 1990 zł

Ilość uczestników: Minimalna ilość uczestników 5 osób + lider wyprawy

Maksymalna ilość uczestników 7 osób + lider wyprawy

 

Cena zawiera:

 Organizację , przygotowanie i realizację programu
– Transport komfortowym Busem 8-miejscowym Opel Vivaro, który jest własnością Max Adventure

• Ekwipunek biwakowy: namioty, śpiwory, materace dmuchane, kuchnia polowa, itp.
• Opłaty drogowe: paliwo, winietki, parkingi
• Opieka profesjonalnego lidera polsko języcznego, w tym kierowcy
• Obowiązkowe składki turystyczne

 

Cena nie zawiera:

• Opłaty za noclegi na kempingach lub kwaterach prywatnych w zależności od pogody i temperatury w nocy (koszt ok. 15 euro/osoba) 

* Ubezpieczenia turystycznego (koszt ok. 55 zł.)

• Wyżywienia
• Wydatków osobistych

* Składkowego na pokrycie kosztów przeprawy promowej – ilość uczestników + samochód = ok. 20 euro/osoba

Streszczenie i opis wyprawy:

Albania / Czarnogóra to zawsze wyjątkowa wyprawa dla osób, które chcą zaznać ostatnich obszarów nie objętych cywilizacją, którą znamy z Europy Zachodniej. W związku z czym będzie można zasmakować prawdziwej, dzikiej przyrody, smacznego – regionalnego jedzenia oraz przepięknych atrakcji naturalnych: kaniony, wodospady oraz majestatyczne góry Przeklęte + super atrakcja rejs po rzece Drin w górę Doliny Valboe. Jeszcze 10 lat temu nie było tam ani jednego hotelu.   

Program wyprawy w skrócie:

Program jest bardzo intensywny, dzięki czemu zaliczymy najpiękniejsze miejsca głownie Albanii, m.in.:

 • Miasta: Szkodra, Kruje, Berat, Durres oraz miasteczka riwiery albańskiej: Wlora, Dhermi, Himare
 • Atrakcje: Góry Przeklete od strony czarnogórskiej (Plev) oraz od strony albańskiej (Teth, Valboe), rejs promem po rzece Drin wśród pięknych okoliczności przyrody, miasto tysiąca okien Durres, przełęcz Llogara, kanion Osumit,    
 • Atrakcje przyrodnicze: szlak na wodospad Grunas w Teth, Blue Eye Kaprre w Teth, wodospad Ujevara w dolinie Valbona, jezioro Bovilla i góra Gamti, Park Narodowy Shebenik, jezioro Ochrydzkie    

Program wyprawy dzień po dniu:

 • Dzień 0wyjazd 30.05.2024 z Katowic w kierunku Czarnogóry przez Słowację, Węgry, Serbię. Zatrzymujemy się po drodze co 200 km na ok. 10-15 min. postoju. Jeden dłuższy postój w Serbii na ok. 2 h na drzemkę; ok 12.00 powinniśmy się zameldować w Czarnogórze na obiad, a następnie zacząć zwiedzanie gór Durmitor oraz kanionu Tara, a w godzinach wieczornych dotrzeć do Plav, w okolice doliny Ropoje

 

 • Dzień 1 – W okolicach 14.00/15.00 jesteśmy miejscowości Plav w Czarnogórze, gdzie będziemy mieć 1 nocleg u podnóża gór Przeklętych. Tego dnia planowany jest krótki trekking w okolicach doliny Ropojana. Wieczorem integracja grupy oraz omówienie planów na kolejne dni.
 • Dzień 2 – Przejazd do Teth (must have tego programu), ale najpierw będziemy jechać serpentynami przełęczą Rrapsh – piękne widoki na naprawdę konkretna droga górska (asfaltowa). Obiad zjemy w miasteczku Koplik, gdzie będzie można wymienić walutę oraz kupić kartę sim lub w jednej z restauracji w kierunku na Teth. Popołudniu krótki trekking pod wodospad Grunas. Nocleg na campingu w Teth w dolinie otoczonej górami Przeklętymi.

 

 • Dzień 3 – Rano wyjeżdżamy na Blue Eye Kaprre nieopodal Teth, a następnie przejazd przez Szkodrę, gdzie zatrzymamy się na obiad, zwiedzimy miejską twierdzę, a zatrzymamy się na kolejny nocleg przy pięknym zbiorniku wodnym na rzece Drin, gdzie mieści się Agora Camp (super jedzenie i w ogóle super miejscówka).
 • Dzień 4 – Rano wyjeżdżamy w kierunku miasteczka Koman, gdzie czekać będzie na nas prom. Przeprawimy się rzeką Drin w górę do doliny Valboe. Sam rejs jest nie lada atrakcją przyrodniczą. Popołudniu tego dnia będziemy zrobimy jeszcze trekking pod wodospad Ujevara w górach Przeklętych, które zobaczymy z jeszcze inne strony.

 

 • Dzień 5 – Rano wyjeżdżamy i kierujemy się na południe Albanii, przejeżdżając wiele górskich przełęczy, aby docelowo dojechać pod morzeAdriatyckie. Część popołudnia spędzimy na pięknej, szerokiej, piaszczystej plaży, a nocleg w sąsiadującym Eko-Campie. Na kolację przepyszna ryba z grilla dla zainteresownaych. Miejsce przecudne, a zwłaszcza wieczorem na plaży, gdzie z reguły organizujemy ognisko i kąpiele. Jest bezpiecznie.   

 

 • Dzień 6 – Zaczynamy zwiedzać urokliwe miasteczka. Na początek Kruja z przepięknymi ulicami targowymi oraz twierdzą na szczycie. Następnie pojedziemy na punkt widokowy przy jeziorze Bovilla. Dzień kończymy w miejscowości Berat.

 

 • Dzień 7 – Zaraz z rana idziemy na spacer wzdłuż słynnych kamienic z tysiącem okien oraz wejdziemy na kolejną twierdzę podziwiać falowane góry. Następnie jedziemy zwiedzić majestatyczny kanion Osumit. Dzień kończymy nad morzem Adriatyckim, gdzie na dziko będziemy spać przy klifie, który okazuje się być najfajniejszą przygodą tej wyprawy, sądząc po opiniach uczestników, którzy zwiedzali ze mną te regiony w latach ubiegłych.

 

 • Dzień 8 – Rano jedziemy wziąć prysznic na Eko-Camp, który jest kilka kilometrów od klifu. A następnie zaczynamy powoli zmierzać w kierunku Polski. Czeka nas ok. 1600 km drogi powrotnej, którą podzielimy na pół. Stąd w okolicach Belgradu, a może i w samej stolicy Serbii zatrzymamy się na nocleg, aby kolejnego dnia kontynuować drogę powrotna do kraju

Dlaczego
warto:

• Podczas tego wyjazdu zobaczysz najpiękniejsze miejsca przyrodnicze i miasteczka Albanii – taki przekrój tego, co najlepsze i najpopularniejsze
• Urzekające przyrodniczo cuda natury, gdzie czas zatrzymał się w miejscu, a cisza wprowadza w stan głębokiego relaksu – serio, będzie się można na tym wyjeździe bardzo wyluzować, zwłaszcza wieczorami, zwłaszcza nad morzem
• Mega pyszna, regionalna kuchnia
• Będą kąpiele i dużo integracji, zabawy, śmiechu – tak jest zazwyczaj!

Koszty
wyjazdu:

 • 1990 zł. / osoba – składkowe (paliwo, winiety, ubezpieczenie, wynajem box, itp.)

 • ok. 10-15 euro nocleg na campingu

 • Zakładałbym koszty całego pobytu (noclegi camping + wyżywienie per 1 osoba) na kwotę 150 euro + składkowe. 

Warunki
rezerwacji:

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w niniejszej wyprawie koniecznie napisz na adres marcin@maxadventure.pl.

Wówczas wyślę ci umowę turystyczną, która jest gwarancją rezerwacji miejsca. Kolejnym krokiem jest wykupienie vouchera o wartości 200 zł., który jest formą zaliczki. Uwaga! Do 30 dni przed rozpoczęciem wyprawy możesz nieodpłatnie zrezygnować z udziału lub przekazać prawa do uczestnictwa innej osobie.

rezerwacja

Rezerwacja Online

+48 609 827 140
marcin@maxadventure.pl

Lider tej wyprawy

Nazywam się Marcin Gieracz. Jestem założycielem Max Adventure i liderem większości swoich wypraw m.in. na Bliski Wschód, Bałkany oraz Kaukaz. W podróży spędzam od 20 do 30 tygodni w roku. Wszystkie moje wyprawy przygotowuję z myślą o tym, aby pokazać z bliska świat pełen różnorodności i piękna. Aby poczuć smak danego kraju poprzez poznanie zwyczajów i obyczajów – kultury rdzennych mieszkańców zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, na Bałkanach czy Kaukazie. To właśnie nazywam przygodami i podróżami na Maxa.

 

Ponadto o mnie > przez 25 lat pracowałem dla biznesu w roli doradcy strategicznego. Od 2005 roku zawodowo zajmuję się marketingiem, szkolę oraz wykładam na uczelniach „Zarządzanie strategiczne”. Jako strateg moje usługi świadczę w ramach Rubikom Strategic Thinking rubikom.pl

 • W 2016 roku ukończyłem studia medycy holistycznej oraz stałem się facylitatorem koreańskiej odmiany jogi SUNDAO.
 • Od czterech lat inwestuję nie tylko w rozwój kameralnego biura podróży „Max Adventure” maxadventure.pl będąc jednocześnie liderem większości wypraw, ale także w komplementarne usługi związane z turystyką > www.Rayzza.com
 • Wspieram także rozwój MadMaxCar, gdzie razem z przyjaciółmi zajmujemy się modernizacją kultowych terenówek i budowaniem aut wyprawowych 4×4 – madmaxcar.pl.
 • Jestem żonaty i mam dwójkę synów w wieku 12 i 18 lat.

 

Pasjonuję się podróżami oraz smakowaniem życia 😊