Madera Trekking&Chillot

17-14.10.2024
Cena: 3500 zł

Kilka informacji porządkujących: 

Kierunek: Madera

Termin: 17-14.10.2024

Ilość nocy: 7 nocy na miejscu 

Cena: 3500 zł

Ilość uczestników: Minimalna ilość uczestników 5 osoby + lider wyprawy

Maksymalna ilość uczestników 7 osób + lider wyprawy

Cena zawiera:

• Organizacja i realizacja programu jak poniżej
• Transport komfortowym Busem 8-miejscowym Opel Vivaro / Renault Traffic, wypożyczonym na miejscu w dniu przylotu i dostępnym przez cały okres wyjazdu
•7 x noc w komfortowych apartamentach w Funchal
• Opłaty drogowe: paliwo, winietki, parkingi
• Opieka profesjonalnego lidera polskojęzycznego, w tym kierowcy
• Obowiązkowe składki turystyczne

Cena nie zawiera:

• Wstępów do ogrodów botanicznych w Funchal oraz wejściówki do basenów wulkanicznych (20 euro / osoba)
• Ubezpieczenia turystycznego (koszt ok. 55 zł.)
• Wyżywienia
• Wydatków osobistych

Streszczenie i opis wyprawy:

Trekking&Chillout
Tydzień niesamowitych widoków, miejsc i unikalnych w skali tej części świata Lewad, czyli sieci kanałów irydacyjnych, które otaczają całą wyspę. Przejdziemy się po lewadzie Canical do doliny Ribeira Seca, widokową trasą do Sao Jorge. Zobaczymy Wodospad Risco i zatokę Baia D’Abra. Zjedziemy do Dolina Zakonnic, wejdziemy na Pico Grande i Pico de Ariero no i oczywiście odwiedzimy ogrody botaniczne w Funchal.
Spędzimy także dzień na półwyspie św. Wawrzyńca.
Będzie intensywnie, ale przepięknie.
Codziennie w innym, wspaniałym miejscu.
Kameralna grupa 8 osób wraz z liderem wyprawy.
Willa na wyłączność do naszej dyspozycji, zlokalizowana nieopodal stolicy Funchal.

Program wyprawy w skrócie:

Program jest bardzo intensywny, dzięki czemu zwiedzimy całą wyspę i zaliczymy jej wszystkie najpiękniejsze miejsca, m.in.:

 • Miasteczka :Funchal, Porta da Crus, Porto Monitz, Calheta, Santana, Santa Cruz, Sao Vincente, Achadas da Cruz
 • Atrakcje: Ogrody Botaniczne w Funchal, półwysep św. Wawrzyńca, lewady prowadzące do pięknych wodospadów, szczyty górskie (Pico Grande, Pico Ruivo, Pico de Ariero)

Program wyprawy dzień po dniu:

 • Dzień 1 –transfer z lotniska i zakwaterowanie w willi. Czas wolny. Wieczorna kolacja integracyjna

 

 • Dzień 2 –pobudka ok.8.00 rano, aby po śniadaniu ok. 9.00 przejechać do Funchal, gdzie będziemy zwiedzać ogrody botaniczne „Monte Palace Tropical Garden” (czas zwiedzania ok. 2,00 h w ). Następnie obiad i przejazd na półwysep Św. Wawrzyńca (trekking, czas przejścia ok. 3,30 h w obie strony). To będzie niezapomniany spacer wśród oszałamiających widoków nabrzeży, klifów i pięknych fal. Miejsce magiczne

 

 • Dzień 3 –pobudka ok. 8.00 i po śniadaniu ok. 9.00 przejazd na parking przy punkcie widokowym, gdzie zaczyna się szlak PR12 na Pico Grande – jeden z najwyższych szczytów Madery (czas przejścia ok. 3,30 h w obie strony). Prosty i niewymagający szlak prowadzi na szczyt z widokami na całą wyspę dookoła.

 

 • Dzień 4 –pobudka tradycyjnie ok. 8.00, aby po śniadaniu ok. 9.00 przejechać do punktu widokowego Rabacal, gdzie zaczyna się jedna najciekawszych lewada na Maderze – Levada das 25 fontes (czas przejścia ok. 5 h. tam i z powrotem, mijając 25 źródeł i wodospadów). Tego dnia zwiedzimy także bardzo popularny i magiczny zarazem Las Fanal.

 

 • Dzień 5 – pobudka tradycyjnie ok. 8.00, aby po śniadaniu ok. 9.00 przejechać pod punkt widokowy przy Pico de Arieiro i częściowo zrobić szlak w kierunku Pico Ruivo, najwyższy szczyt Madery. Następnie jedziemy zwiedzić lewadę Balcones.

 

 • Dzień 6 – pobudka tradycyjnie ok. 8.00, aby po śniadaniu czas na całodzienny Chillout, który będziemy mogli spędzić częściowo nad oceanem lub przy basenie willowym. Ale to dzień, kiedy chciałbym zaprosić uczestników na odwiedzenie basenów naturalnych – lawowych w miejscowości Porto Monitz.

 

 • Dzień 7 –pobudka tradycyjnie ok. 8.00, aby po śniadaniu tego dnia trochę pojeździmy po wyspie: zwiedzimy, m.in.: Dolina Zakonnic (Curral das Freiras), Cabo Girao (najwyższy punkt widokowy w Europie i najciekawszy punkt widokowy na wyspie przy klifie 589 mnpm), Praia de Garajau i Cristo Rei, Praia da Maiata, Miradouro do Guindaste, Ribeira da Janela, Wodospad Aniołów.

 

 • Dzień 8 – (9.03, tj. sobota), wykwaterowanie, chillout na plaży w Porta da Crus oraz zwiedzanie Funchal.

   

Dlaczego
warto:

Madera jest jedną z moich ulubionych wysp, gdzie nie sposób się nudzić.
Można tam i dobrze odpocząć z dala od cywilizacji. Można pospacerować unikalnymi w skali świata lewadami, ale też wyjść na trekking, który z reguły urozmaicają piękne chmury dodając uroku zdjęciom. W końcu można pojechać nad ocean i podziwiać ogromne fale w północnej części wyspy oraz pokąpać się, bardziej na południu wyspy, która jest bardziej nasłoneczniona. No i oczywiście dla chętnych można skorzystać z kanioningu. Czego chcieć więcej???

Półwysep św. Wawrzyńca
https://kierunkiswiata.pl/polwysep-swietego-wawrzynca/

Funchal atrakcje
https://www.mamasaidbecool.pl/funchal-atrakcje-stolicy-madery/

Pico de Ruivo / Pico do Ariero
http://gorybezgranic.pl/najwyzsze-gory-madery-pico-ruivo-i-pico-do-arieiro-vt4712.htm

Lewady co to / opis
https://www.wyspamadera.pl/post/lewady

Porto Moniz
https://madera.org.pl/porto-moniz/

Dolina Zakonnic
https://gdzieponioslo.pl/madera-dolina-zakonnic/

Atrakcje Madery > taka fajna podsumka:
https://101countriesbefore50.com/portugalia/atrakcje-madery/amp/

Warunki
rezerwacji:

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w niniejszej wyprawie koniecznie napisz na adres marcin@maxadventure.pl.

Wówczas wyślę ci umowę turystyczną, która jest gwarancją rezerwacji miejsca. Kolejnym krokiem jest wykupienie vouchera o wartości 200 zł., który jest formą zaliczki. Uwaga! Do 30 dni przed rozpoczęciem wyprawy możesz nieodpłatnie zrezygnować z udziału lub przekazać prawa do uczestnictwa innej osobie.

rezerwacja

Rezerwacja Online

+48 609 827 140
marcin@maxadventure.pl

Lider tej wyprawy

Nazywam się Marcin Gieracz. Jestem założycielem Max Adventure i liderem większości swoich wypraw m.in. na Bliski Wschód, Bałkany oraz Kaukaz. W podróży spędzam od 20 do 30 tygodni w roku. Wszystkie moje wyprawy przygotowuję z myślą o tym, aby pokazać z bliska świat pełen różnorodności i piękna. Aby poczuć smak danego kraju poprzez poznanie zwyczajów i obyczajów – kultury rdzennych mieszkańców zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, na Bałkanach czy Kaukazie. To właśnie nazywam przygodami i podróżami na Maxa.

 

Ponadto o mnie > przez 25 lat pracowałem dla biznesu w roli doradcy strategicznego. Od 2005 roku zawodowo zajmuję się marketingiem, szkolę oraz wykładam na uczelniach „Zarządzanie strategiczne”. Jako strateg moje usługi świadczę w ramach Rubikom Strategic Thinking rubikom.pl

 • W 2016 roku ukończyłem studia medycy holistycznej oraz stałem się facylitatorem koreańskiej odmiany jogi SUNDAO.
 • Od czterech lat inwestuję nie tylko w rozwój kameralnego biura podróży „Max Adventure” maxadventure.pl będąc jednocześnie liderem większości wypraw, ale także w komplementarne usługi związane z turystyką > www.Rayzza.com
 • Wspieram także rozwój MadMaxCar, gdzie razem z przyjaciółmi zajmujemy się modernizacją kultowych terenówek i budowaniem aut wyprawowych 4×4 – madmaxcar.pl.
 • Jestem żonaty i mam dwójkę synów w wieku 12 i 18 lat.

 

Pasjonuję się podróżami oraz smakowaniem życia 😊