O mnie

Max adventure

Marcin Gieracz

Podróżowanie jest czymś co napędza mnie w życiu. Nie ma dnia, kiedy nie rozmyślam, gdzie bym pojechał, co bym zobaczył, z kim, etc. Podróżowanie jest swego rodzaju odskocznią od codzienności dla wielu osób, dla mnie to kwintesencja życia. Kiedyś wspomniałem nawet, że jak już zobaczę wszystko i będę wszędzie to mogę odejść z tego świata. Ale nie podróżuję dla zdjęć czy wspomnień – po prostu lubię być gdzieś, budzić się z nutką ciekawości, co spotka mnie dziś…I to jest naprawdę ekscytujące.

MaxAdventure to moje autorskie podejście do organizowania podróży. Trochę na spontanie, bardzo elastycznie i bez spinki. Niemniej kto mnie zna, ten wie, że organizacyjnie dopinam wszystko, co trzeba na ostatni guzik. Chyba, że jedziemy w nieznane, pierwszy raz i otwieramy się na przygodę – to lubię najbardziej.

Zapraszam do mojego świata wszystkich chętnych oglądać i podziwiać piękne miejsca takimi jakie są – bliżej natury, najczęściej z dala od cywilizacji.

Max Adventure

„Marcin Gieracz MaxAdventure” jako przedsięwzięcie spina wszystkie moje zainteresowania zawodowe oraz pasje
związane z podróżami czy projektami, które dzieją się równolegle – choćby realizacja Akademii Offroad&Survival w ramach funkcjonowania www.MadMaxCar.pl, gdzie kompleksowo zajmujemy się turystyką offroadową i modernizacją aut terenowych.

Z czasem pewnie powstanie „MaxFundacja”, aby popularyzować i promować aktywną turystykę bliżej natury oraz zadbać o naszą wiedzę w zakresie bezpieczeństwa czy umiejętności przetrwania w trudnych warunkach.
Każda wyprawa, każdy wyjazd gdzieś w świat niesie za sobą wiele niepotrzebnego ryzyka, jeśli wybieramy się tam nieprzygotowani. Razem z zespołem, z którym współpracuję uczymy i szkolimy wszystkich naszych przyjaciół podróżników o tym, jak sobie radzić i poradzić gdziekolwiek by się nie było: w lesie, w górach czy na końcu świata. Dlatego zawsze podczas moich wypraw 4×4 organizuję wieczorami dyskusję survivalową o bezpieczeństwie i radzeniu sobie w trudnych warunkach. 
Zapraszam wkrótce na www.maxfundacja.pl, gdzie można będzie dowiedzieć się więcej o moich projektach oraz jak w nich wziąć udział.
Niebawem szykujemy się także do uruchomienia „Osiedlowej Akademii Bezpieczeństwa”, aby uświadamiać lokalną społeczność. 

odwiedzone miejsca
adrenalina
doznania
Podróż

Przeczytaj moje wpisy o poprzednich wyprawach

Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą - Paul Theroux

Swoją ofertę podzieliłem na 3 obszary: wyjazdy na sportowo Fun&Active, głównie we wszystkie zakątki gór Europy, a z czasem na pewno i dalej. To wyjazdy, gdzie przez tydzień dominuje adrenalina i buzują emocje. Rafting, kanioning, via-ferraty, zdobywanie mało popularnych szczytów (np. korona bałkańska)…wyjazdy w Alpy, Dolomity, na wyspy Korsykę, Maderę, Kanary, itp.

Inną formą, którą uwielbiam jest podróżowanie samochodami terenowymi, które są nie tylko podrasowane i bardziej offroadowe, ale też są minikamperami, które pozwalają zwiedzać bardziej i spać na dziko tam, gdzie się zatrzymamy. Taka forma spędzania czasu to kompletnie nowe doświadczenia, które na długo zostają z nami. Turystyka offroadowa to najczęściej kierunku: Rumunia i wszystkie kraje bałkańskie: Serbia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia, Albania, Czarnogóra…wcale nie tak daleko, a urzeka w tych miejscach jeszcze mało skomercjalizowana rzeczywistość.

Tam, gdzie nie da się terenówką, bądź można zrobić dłuższe roadtripy wybieram się moim MaxBusem – nowym 9-osobowym, komfortowym busem. To również ciekawe wyprawy, bo łączę wtedy najciekawsze cuda natury np. Bałkanów w jednym wyjeździe. Najbardziej emocjonujące wyprawy MaxBusem to Bałkany, Skandynawia, Toskania&Korsyka, Jeziora Płn. Włoch…oczywiście podczas tych wypraw nadal śpimy na biwakach, gotujemy korzystając z kuchni polowej, itp. 

 

Posiadam całą, niezbędną infrastrukturę do organizacji wyjazdów fun&active oraz roadtrip 4×4. Mam 7 swoich samochodów terenowych + MaxBusa; namioty, sprzęt oraz instruktorów do organizacji wspinaczki via ferratami, itp. Wszystko, co trzeba, żeby się dobrze bawić zwiedzając świat.

Przed każdym z wyjazdów wszystko dokładnie opisuję i wysyłam szczegóły podróży do każdego uczestnika. Pomagam kompleksowo przygotować się do podroży, niezależnie od miejsca i formy wypoczynku. Tworzę grupy wyjazdowe na Messenger czy Whatsup, aby wszystko omówić i dograć ze szczegółami z ekipą; jest to także idealne rozwiązanie, aby uczestnicy poznali się nawzajem przed wyprawą. 

max adventure

A poza tym, co o sobie mogę jeszcze powiedzieć:

Od ponad 20 lat jestem właścicielem agencji doradztwa marketingowego „Rubikom Strategic Thinking” www.rubikom.pl oraz inicjatorem i głównym trenerem w Kuźni Strategów www.kuzniastrategow.com, która jest moim autorskim podejściem do wspierania kompetencji strategicznych kadry menadżerskiej. Ponadto od roku rozwijam koncept www.madmaxcar.pl – modernizacja kultowych aut terenowych oraz ich adaptacja w podzespoły do uprawiania turystyki offroadowej. Organizuję również warsztaty związane ze zdrowiem holistycznym człowieka w ramach medycyny tybetańskiej i sztuki relaksacji SUNDAO. Prywatnie jestem żonaty mam dwójkę synów w wieku 11 i 17 lat. Mieszkam w Chorzowie przy Parku Śląskim.

Zapraszam do wspólnych przeżyć i podróży na Maxa.

+48 609 827 140

 marcin@maxadventure.pl