Maroko Adventure – Magia Południa

21-28.09.2024
Cena: 2790 zł

Kilka informacji porządkujących: 

Kierunek: Maroko, południowa część kraju

Termin: 21-28.09.2024

Ilość nocy: 7 nocy na miejscu w tym jedna noc na campie u Barberów na pustyni w ErgHebbi

Cena: 2790 zł

Ilość uczestników: Minimalna ilość uczestników 5 osób + lider wyprawy

Maksymalna ilość uczestników 7 osób + lider wyprawy

Cena zawiera:

• 7 x nocleg w hotelach *** lub tradycyjnych Riadach ze śniadaniami
• Transport na miejscu (Komfortowy Bus 8-osobowy)
• Opieka profesjonalnego lidera i przewodnika polsko języcznego
• Obowiązkowe składki turystyczne
• Pakiet „Pustynia ErgHebbi”: przejazd Jeepami po pustyni na zachód słońca + przejażdżka 2 h wielbłądami po pustyni + obfita i tradycyjna kolacja i śniadanie + nocleg w namiotach Berberów na campie na pustyni

Cena nie zawiera:

• Wyżywienia poza śniadaniami
• Obowiązkowego ubezpieczenia turystycznego (koszt ok. 65 zł.)
• Wydatków osobistych
• Wstępów do atrakcji (ok. 150 zł./os)

Streszczenie i opis wyprawy:

Południe Maroko to prawdziwa pustynia, piaskowe wydmy, podłużne dolinne oazy, wielbłądy pozujące do pocztówek i niesamowite obronne wioski (ksary) oraz umocnione domostwa przypominające warowne zamki (kasby) wykonane z czerwonej gliny, żwiry piaskowego i słomy. Wielu może zaskoczyć fakt, że jest tu tak dużo zieleni – małych poletek uprawnych i licznych gajów palm daktylowych.  W gruncie rzeczy jest to najbardziej autentyczna i surowa część Maroka.
Pokonany łącznie 1800 km. pięknymi, bardzo wygodnymi drogami, które są niemal jak nowe, co wszystkich z reguły zaskakuje; zwiedzając przy tym miasta (Agadir, Marrakesz, Warzazat) i małe mieściny. Odwiedzimy Kasby, Ksary i sporo atrakcji naturalnych – wąwóz Dades czy dolinę rzeki Draa. Będziemy w słynnym studiu filmowym w Warzazat oraz w Touradant. Punktem kulminacyjnym będzie noc spędzona na campie u Berberów na pustyni w Marzouga.

Program wyprawy w skrócie:

Program pozwoli zwiedzić cudowną widokowo spora część górskiego regionu Alp Julijskich na Słowenii. Poza górami będzie też dużo innych atrakcji, m.in.:

 • Miasta / miasteczka: Agadir, Marrakesz, Touradant, Warzazat, Saghora, Merzouga
 • Atrakcje: wewnętrzne dziedzińce targowe Marrakesz i Touradant, studio filmowe Atlas, Ait Benhaddou (najsłynnijesz kasba obronna w Maroku), wąwóz Dades, dolina rzeki Dree, przełęcze gór Atlas, pustynia w Merzouga ErgHebbi, gdzie wypijemy herbatę w wiosce tradycyjnych nomadów 

Program wyprawy dzień po dniu:

 • Dzień 1 –Lądujemy popołudniu w Agadir; na lotnisku odbieramy Busa (Renault Traffic 8 osobowy); stamtąd jedziemy do „centrum” Agadir, gdzie mamy 1 nocleg. W Agadir słońce świeci ponad 300 dni w roku! Miasto jest najpopularniejszym ośrodkiem turystycznym, którego plaża rozciąga się aż 10 km wzdłuż morza. Samo miasto nie jest ciekawe i nie ma zbyt wiele do zaoferowania w sensie zabytków czy szczególnych atrakcji. To typowe turystyczna „metropolia”. Dlatego wieczorem skupimy się głównie na Agadir Marina i przejdziemy się nabrzeżem, gdzie mnóstwo knajpek i turystycznego splendoru.

 

 • Dzień 2 –Wstajemy tak, żeby ok. 8.30 być już po śniadaniu. Jedziemy w kierunku Marrakeszu, mijając po drodze: malownicze Touroudont (nazywane małym Marrakeszem) – w tym miasteczku atrakcją są ciągnące się na 5 km mury obronne. Zwiedzimy tam starą część miasta oraz i targ Bab Kasbah. Dalej jedziemy do Taliouine, które słynie z upraw szafranu, ponoć to najcenniejsza przyprawa świata. Zajrzymy do jednej z spółdzielni produkującej tę przyprawę. Następnie kierujemy się na miasteczko, gdzie będziemy mieli 2 nocleg – Ourzazate, a po drodze wszyscy polecają, aby zatrzymać się na stacji „Gas Haven”, która bardzo często jest scenerią filmów z rodzaju horrorów. W pierwotnym planie był przejazd pod przełęcz Toubkal, ale droga ta jest zamknieta od listopada do marca. W tym dniu pokonany dystans ok. 370 km.

 

 • Dzień 3 –Trzeci dzień to tradycyjnie wczesne śniadanie, aby o 8.30 wyjechać z hotelu. Główną atrakcją tego dnia będzie zwiedzanie studia filmowego Atlas, które znajduje się na liście wszystkich przewodników czy polecajek blogerów turystycznych. W owym studiu powstało mnóstwo znanych filmów (Gladiator, Klejnot Nilu, Gra o tron). W okolicach południa wyjedziemy w kierunku Agdz i tam zaczniemy podróż przez dolinę rzeki Draa. Po drodze liczne oazy z palmami daktylowymi i zwiedzimy muzeum Doliny Draa w ksarze Tissergate. Wieczór spędzimy w Zagorze, gdzie mamy również nocleg. Trasa do pokonania 170 km.

 

 • Dzień 4 –Tradycyjnie wczesno-poranne śniadanie, a następnie wyjazd z Zagory i przejazd przez tradycyjne wioski berberyjskie. Nasza trasa wiedzie przez góry Jbel Saghro z charakterystycznymi dla tego regionu skałami i zatopionymi w nich skamielinami. Po południu dojedziemy do Erfoud, gdzie można będzie odwiedzić jeden z lokalnych warsztatów rzemieślniczych (wyroby z marmuru, wykorzystanie skamielin). Tego dnia główną atrakcją jest jednak zachód słońca na pustyni. W planie mamy wyjazd spod hotelu lub spod Campu Berberów samochodami terenowymi na pustynię, aby na skraju ogromnego Ergu Chebbi zamienić jeepy na wielbłądy, które zabiorą nas na przejażdżkę po piaszczystych wydmach. Jeśli pogoda pozwoli będziemy podziwiać wyjątkowy zachód słońca nad Saharą. Jestem w trakcie ustalania noclegu, abyśmy mimo wszystko jedną noc spędzili na tej pustyni w warunkach bardzo ubogich, ale moje doświadczenia z Jordanii jednoznacznie wskazują, że to jedno z niezapomnianych wspomnień.
  Trasa tego dnia to ok. 300 km.

 

 • Dzień 5 – Po śniadaniu wyjazd z Erfoud. Postój przy Khetarras – jednych z najstarszych na świecie podziemnych systemów nawadniających. Podróż w kierunku Tineghir, otoczonego ogromnymi gajami palmowymi i wąwozu rzeki Todra. Przełom Todry to głowny punkt prgramu tego dnia. Zobaczymy strome skalne ściany wysokie na 300 m, zaliczane są do wyjątkowych osobliwości geograficznych Maroka. Następnie przejazd przez malowniczą dolinę rzeki Dades. Ze względu na mnogość tradycyjnej warownej architektury (kazby zbudowane z gliny) ten odcinek drogi zwany jest też „drogą tysiąca kazb”. Dalej udamy się przez region El Kelaa el Mgouna, który słynie z upraw wyjątkowo aromatycznej róży, zwanej „rosa damascena”. Nocleg i kolacja w hotelu w Ouarzazate. Trasa do pokonania to ok. 380 km. *jeśli starczy nam czasu podjedziemy jeszcze zobaczyć wodospad Ouzode. Wtedy nocleg zorganizowalibyśmy sobie w miejscowości o tej samej nazwie Ouzode.
     

 

 • Dzień 6 – Śniadanie i wyjazd w stronę Marrakeszu. Po drodze zatrzymamy się przy najbardziej „filmowym” ksarze Maroka – Ait Benhaddou. To najsłynniejszy ksar Maroka (wpisany na listę UNESCO), będący maleńkim ufortyfikowanym miasteczkiem, położonym na zboczu góry. Tam również kręcono wybrane sceny do hitów: „Gra o tron” czy „Klejnot Nilu”. Następnie przejedziemy przez góry Atlasu Wysokiego niezwykle malowniczą drogą, wiodącą przez przełęcz Tizi-n-Tichka (2260 m n.p.m.), do Marrakeszu. Wieczorem czas wolny na magicznym placu Dżamaa el Fna, gdzie będzie okazja zobaczyć zaklinaczy węży, kuglarzy, treserów małp oraz posmakować którejś z potraw serwowanych w lokalnych garkuchniach. Nocleg i kolacja w Marrakeszu. Trasa tego dnia to ok. 200 km.

 

 • Dzień 7 –Po śniadaniu zwiedzanie Marrakeszu – najatrakcyjniejszego obecnie miasta Maroka. W programie słynny ogród Majorelle, należący kiedyś do Yves Saint Laurent’a, spacer po medynie, wizyta w zielarni berberskiej, minaret Kutubija, szkoła koraniczna Ben Youssef’a oraz zlokalizowane w pięknym, typowo marokańskim budynku – Muzeum Marrakeszu. Kolacja i nocleg w hotelu w Marrakeszu.
  To będzie wyjątkowy czas również na „samotne” zwiedzanie starej części miasta. Szczegóły uzgodnimy sobie na miejscu.

 

 • Dzień 8 – Wylot do kraju. Program ostatniego dnia dostosowuje do godziny zdania samochodu oraz lotu.

Dlaczego
warto:

• Podczas tego wyjazdu zobaczysz najpiękniejsze miejsca i miasteczka południowej części Maroka
• Zwiedzisz najbardziej popularne atrakcje przyrodnicze: wąwozy, przełęcze, pustynię
• Poznasz magię tego kraju oraz tradycję Berberów
• Rozsmakujesz się w ich kuchni, m.in. w Tadżinach oraz świeżych owocach
• Zmęczysz się, ale tak pozytywnie rozległym targowiskiem w Marrakeszu, gdzie można kupić niemal wszystko, a sam proces kupowania i targowania się zapadnie ci w pamięci na długie lata
• Zobaczysz w Marrakesz również tańczącą kobrę, co pewni także zostanie zapamiętanie przez ciebie na jakiś czas

Warunki
rezerwacji:

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w niniejszej wyprawie koniecznie napisz na adres marcin@maxadventure.pl.

Wówczas wyślę ci umowę turystyczną, która jest gwarancją rezerwacji miejsca. Kolejnym krokiem jest wykupienie vouchera o wartości 200 zł., który jest formą zaliczki. Uwaga! Do 30 dni przed rozpoczęciem wyprawy możesz nieodpłatnie zrezygnować z udziału lub przekazać prawa do uczestnictwa innej osobie.

rezerwacja

Rezerwacja Online

+48 609 827 140
marcin@maxadventure.pl

Lider tej wyprawy

Nazywam się Marcin Gieracz. Jestem założycielem Max Adventure i liderem większości swoich wypraw m.in. na Bliski Wschód, Bałkany oraz Kaukaz. W podróży spędzam od 20 do 30 tygodni w roku. Wszystkie moje wyprawy przygotowuję z myślą o tym, aby pokazać z bliska świat pełen różnorodności i piękna. Aby poczuć smak danego kraju poprzez poznanie zwyczajów i obyczajów – kultury rdzennych mieszkańców zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, na Bałkanach czy Kaukazie. To właśnie nazywam przygodami i podróżami na Maxa.

 

Ponadto o mnie > przez 25 lat pracowałem dla biznesu w roli doradcy strategicznego. Od 2005 roku zawodowo zajmuję się marketingiem, szkolę oraz wykładam na uczelniach „Zarządzanie strategiczne”. Jako strateg moje usługi świadczę w ramach Rubikom Strategic Thinking rubikom.pl

 • W 2016 roku ukończyłem studia medycy holistycznej oraz stałem się facylitatorem koreańskiej odmiany jogi SUNDAO.
 • Od czterech lat inwestuję nie tylko w rozwój kameralnego biura podróży „Max Adventure” maxadventure.pl będąc jednocześnie liderem większości wypraw, ale także w komplementarne usługi związane z turystyką > www.Rayzza.com
 • Wspieram także rozwój MadMaxCar, gdzie razem z przyjaciółmi zajmujemy się modernizacją kultowych terenówek i budowaniem aut wyprawowych 4×4 – madmaxcar.pl.
 • Jestem żonaty i mam dwójkę synów w wieku 12 i 18 lat.

 

Pasjonuję się podróżami oraz smakowaniem życia 😊