Dolomity "Trzy Doliny"

21.06-28.06.2024

Topowa wyprawa Max Adventure na sportowo > Fun&Active. Wspinamy się w trzech pięknych miejscówkach Dolomitów: Alta Badia / Cortina d’Ampezzo / Tre Cime.

Charakter wyjazdu: fun&active. Codziennie wychodzimy w góry wg. zaplanowanych tras. Zdobywamy szczyty głównie drogami żelaznymi – via ferraty, ale na każdy szczyt alternatywnie można wejść normalnym szlakiem. Codziennie ok. 6-8 h trekkingu, w tym wliczone 1h30 min/2.30 min odcinki via ferratami.

Wyjście w teren rano, ok. 8.00/8.30. Najlepiej jak najwcześniej, aby popołudnie mieć dla siebie, na zwiedzanie miasteczek i/lub na regenerację.

 

Wyposażenie / ekwipunek (konieczny i obowiązkowy): sprzęt via ferrata, tj. uprząż, lonża, kask, rękawiczki + kijki trekkingowe i wygodna sportowa odzież górska oraz górskie buty, wysokie z twardą spodem. Warto mieć dwa komplety koszulek, aby móc się na szczycie zawsze przebrać z przepoconych rzeczy. Do tego niezbędne okrycie głowy: czapka z daszkiem, chusta, itp. Plecak 25-35 litrów. Do tego zawsze kurtka przeciwdeszczowa, polar, „dużo” batonów energetycznych lub żeli, tabletki musujące nawadniające i uzupełniające elektrolity. Przyda się krem przeciw opalaniu, a i czasami warto mieć papier toaletowy czy chusteczki nawilżające.

 

Zapewniam: Namiot, śpiwór, karimatę lub materac dmuchany + kuchenkę, garnki i sprzęt biwakowy. Proszę wziąć ze sobą sztućce, talerzyki (najlepiej plastikowe) i kubek (plastikowy lub z metalu) oraz lekki prowiant: kabanosy, muesli, herbatę, kawę, przyprawy (cukier, sól, pieprz)…

 

Codzienna rutyna: poza 1 dniem, kiedy zaczniemy nieco później wspinaczkę; ale z reguły:

 • pobudka 7.00 / śniadanie i toaleta + pakowanie sprzętu namioty, karimaty, itp. O ile nie zostajemy dwa dni w tym samym miejscu;
 • o godz. 8.30 wyjazd z campingu na parking pod danym szlakiem.
 • 9.00 zawsze jesteśmy na parkingu przy szlaku.
 • godz. 16.00-17.00 zejście na parking.
 • wcześniej gdzie się da w schroniskach jakaś zupka, bądź coś ciepłego w ciągu dnia.
 • po drodze na camping czy inne miejsce docelowe odwiedzamy sklep, aby zakupić prowiant na kolejny dzień
 • po toalecie / prysznicu popołudniowym planujemy wieczór: restauracja i obiadokolacja, albo wspólne ognisko, winko-piwko, kiełbaska, itp.

 

Zwiedzanie miasteczek: na pewno Corvara in Badia, Cortina d’Ampezza. Plus przełęcze czy jeziorka w malowniczych miejscówkach. Jako dodatkowe atrakcje.

Koszty
wyjazdu:

 • 1590 zł. Cena bazowa > organizacja, paliwo, winiety, ubezpieczenie, wynajem box, itp. (noclegi na campingu lub w schronisku)
 • 17 euro nocleg na polach namiotowych z bardzo dobrą infrastrukturą sanitarną
 • 15 euro, wyżywienie obiad w restauracji
 • 12 euro, śniadanie/kolacja (do 5-8 euro można spokojnie coś sensownego kupić).
 • Zakładałbym koszty całego pobytu per 1 osoba na kwotę 135-150 euro + cena bazowa.

Program:

1 dzień 
zaczynamy od regionu Alta Badia i pięknej oraz widokowej ferraty „Brigata Tridentina” (trudność A/B). Będziemy na miejscu rano ok. 8.00/9.00 na campingu kilka kilometrów od parkingu do ferraty. Najpierw coś zjemy, zarezerwujemy sobie miejsce na campingu i przygotujemy sprzęt. Ok. godziny 18.00 powrót na camping, rozpakowanie, rozłożenie namiotów i wieczorne odreagowanie po wysiłku i trudniejszej nocy w aucie. 

2 dzień 
zostajemy w Alta Badia i spróbujemy wspiąć się na Piz de Lech. Podjazd kolejką, skąd po 15 minutach zaczyna się ferrata o tej samej nazwie. Powrót do campingu ok. 16.00. Czas na prysznic, relaks i (opcja) zwiedzanie popołudniowe Corvara in Badia.

dzień 
wyjazd wcześnie rano, ok. 7.00 do Cortina d’Ampezzo. Godzinny przejazd pod parking na kolejną ferratę „Lipella” na Tofana di Rozes. Ok. 9.00 start, powrót ok. 18.00 i przejazd kilka kilometrów na camping.

4 dzień 
odpoczynek. Zwiedzanie Cortiny, okolicznych pięknych przełęczy, relaks.

5 dzień 
wyjazd z campingu ok. 8.30 i 40 minutowy przejazd do regionu Tre Cime Di Lavaredo, gdzie musimy się przepakować na spanie 1 noc w schronisku. W tym samym dniu ok. 12.00 będziemy zdobywać ferratą szczyt „Torre Toblin”

6 dzień 
pobudka w schronisku i szczytowanie „Monte Paterno”. Tego samego dnia schodzimy do auta na parkingu i jedziemy na camping, aby wieczorem zacząć wracać do domu.  

Termin: wyjazd 21.06.2024 ok. 19.00 z Katowic, powrót w nocy z 27 na 28.06.2024. Planowany przyjazd do Katowic ok. 10.00. 

rezerwacja

Rezerwacja Online

+48 609 827 140
marcin@maxadventure.pl