Dolomity Trzy Doliny

09.09-16.09.2022

Czyli wypoczynek na sportowo. A jeśli się uda i znajdziemy odrobinę sił to dodatkowo aktywności typu rafting, zip line, bądź inne tego typu atrakcje. Niemniej Dolomity to przede wszystkim majestatycznie piękne góry, przełęcze i oczywiście via ferraty.

Charakter wyjazdu: fun&active. Codziennie wychodzimy w góry wg. zaplanowanych tras. Zdobywamy szczyty głównie drogami żelaznymi – via ferraty, ale na każdy szczyt alternatywnie można wejść normalnym szlakiem. Codziennie ok. 6-8 h trekkingu, w tym wliczone 1h30 min/2.30 min odcinki via ferratami.

Wyjście w teren rano, ok. 8.00/8.30. Najlepiej jak najwcześniej, aby popołudnie mieć dla siebie, na zwiedzanie miasteczek i/lub na regenerację.

 

Wyposażenie / ekwipunek (konieczny i obowiązkowy): sprzęt via ferrata, tj. uprząż, lonża, kask, rękawiczki + kijki trekkingowe i wygodna sportowa odzież górska oraz górskie buty, wysokie z twardą spodem. Warto mieć dwa komplety koszulek, aby móc się na szczycie zawsze przebrać z przepoconych rzeczy. Do tego niezbędne okrycie głowy: czapka z daszkiem, chusta, itp. Plecak 25-35 litrów. Do tego zawsze kurtka przeciwdeszczowa, polar, „dużo” batonów energetycznych lub żeli, tabletki musujące nawadniające i uzupełniające elektrolity. Przyda się krem przeciw opalaniu, a i czasami warto mieć papier toaletowy czy chusteczki nawilżające.

 

Zapewniam: Namiot, śpiwór, karimatę lub materac dmuchany + kuchenkę, garnki i sprzęt biwakowy. Proszę wziąć ze sobą sztućce, talerzyki (najlepiej plastikowe) i kubek (plastikowy lub z metalu) oraz lekki prowiant: kabanosy, muesli, herbatę, kawę, przyprawy (cukier, sól, pieprz)…

 

Codzienna rutyna: poza 1 dniem, kiedy zaczniemy nieco później wspinaczkę; ale z reguły:

 • pobudka 7.00 / śniadanie i toaleta + pakowanie sprzętu namioty, karimaty, itp. O ile nie zostajemy dwa dni w tym samym miejscu;
 • o godz. 8.30 wyjazd z campingu na parking pod danym szlakiem.
 • 9.00 zawsze jesteśmy na parkingu przy szlaku.
 • godz. 16.00-17.00 zejście na parking.
 • wcześniej gdzie się da w schroniskach jakaś zupka, bądź coś ciepłego w ciągu dnia.
 • po drodze na camping czy inne miejsce docelowe odwiedzamy sklep, aby zakupić prowiant na kolejny dzień
 • po toalecie / prysznicu popołudniowym planujemy wieczór: restauracja i obiadokolacja, albo wspólne ognisko, winko-piwko, kiełbaska, itp.

 

Zwiedzanie miasteczek: na pewno Corvara in Badia, Cortina d’Ampezza. Plus przełęczy czy jeziorka w malowniczych miejscówkach. Jako dodatkowe atrakcje.

Koszty
wyjazdu:

 • 800 zł. Cena bazowa > organizacja, paliwo, winiety, ubezpieczenie, wynajem box, itp. (noclegi na campingu lub w schronisku)
 • 15-17 euro, wyżywienie obiad w restauracji
 • 12 euro, śniadanie/kolacja (do 5-8 euro można spokojnie coś sensownego kupić).
 • Zakładałbym koszty całego pobytu per 1 osoba na kwotę 135-150 euro + cena bazowa.

Program:

1 dzień (10.09) zaczynamy od regionu Alta Badia i pięknej oraz widokowej ferraty „Brigata Tridentina” (trudność A/B). Będziemy na miejscu rano ok. 8.00/9.00 na campingu kilka kilometrów od parkingu do ferraty. Najpierw coś zjemy, zarezerwujemy sobie miejsce na campingu i przygotujemy sprzęt. Ok. godziny 18.00 powrót na camping, rozpakowanie, rozłożenie namiotów i wieczorne odreagowanie po wysiłku i trudniejszej nocy w aucie. 

2 dzień (11.09) zostajemy w Alta Badia i spróbujemy wspiąć się na Piz de Lech. Podjazd kolejką, skąd po 15 minutach zaczyna się ferrata o tej samej nazwie. Powrót do campingu ok. 16.00. Czas na prysznic, relaks i (opcja) zwiedzanie popołudniowe Corvara in Badia.

 1. dzień (12.09) wyjazd wcześnie rano, ok. 7.00 do Cortina d’Ampezzo. Godzinny przejazd pod parking na kolejną ferratę „Lipella” na Tofana di Rozes. Ok. 9.00 start, powrót ok. 18.00 i przejazd kilka kilometrów na camping.

4 dzień (13.09) – odpoczynek. Zwiedzanie Cortiny, okolicznych pięknych przełęczy, relaks.

5 dzień (14.09) – wyjazd z campingu ok. 8.30 i 40 minutowy przejazd do regionu Tre Cime Di Lavaredo, gdzie musimy się przepakować na spanie 1 noc w schronisku. W tym samym dniu ok. 12.00 będziemy zdobywać ferratą szczyt „Torre Toblin”

6 dzień (15.09) – pobudka w schronisku i szczytowanie „Monte Paterno”. Tego samego dnia schodzimy do auta na parkingu i jedziemy na camping, aby nazajutrz zacząć wracać do domu.

7 dzień (16.09) przejazd do Katowic.  

Termin: wyjazd 9.09.2022 ok. 19.00 z Katowic, powrót w nocy z 15 na 16.09.2022. Planowany przyjazd do Katowic 10.00.  

rezerwacja

Rezerwacja Online

+48 609 827 140
marcin@maxadventure.pl