Madera Mountain Adventure

7-14.03.2024

Skrót

2 dni chilloutu w wynajętej willi z basenem lub nad morzem oraz 5 dni aktywności zwiedzając wyspę, w tym trekking w górach i po najpiękniejszych lewadach Madery. Przejdziemy się po lewadzie „das 25 fontes”, zdobędziemy najbardziej spektakularne szczyty tej wyspy – „Pico Grande” i „Pico de Ariero”. Zobaczymy Wodospad „Risco” i zatokę „Baia D’Abra”. Zjedziemy do Dolina Zakonnic. No i oczywiście odwiedzimy ogrody botaniczne w Funchal i spędzimy dzień na półwyspie św. Wawrzyńca. Będzie intensywnie, ale przepięknie. Codziennie w innym, wspaniałym miejscu.

Kameralna grupa 8 osób.

Koszt:
3500 zł./os. W cenie: 7 x nocleg  w wynajętej willi (pokoje 1 lub 2 osobowe z prywatną łazienką), ubezpieczenie turystyczne + składki TFG / UFG, wynajem samochodów wraz z opłatami full ubezpieczenia, paliwo i opłaty parkingowe + pakiet w/w aktywności z transportem i przewodnikiem obejmujący 5 dni od rana do wieczora. 

Dodatkowo: zakup biletu lotniczego ok. 1200 zł. /1400 zł. z  bagażem małym i dużym podręcznym + wyżywienie. 

 

Kilka informacji porządkujących:

 1. Wyjazd o charakterze Fun&Active. Codziennie przejazd w inne miejsce i zwiedzanie innej atrakcji – górskiej, bądź lewady zgodnie z programem poniżej.
 2. Zakwaterowanie w wynajętej willi na wyłączność
 3. Priorytetem będą topowe atrakcje, ale także bliskość natury (punkty widokowe, jaskinie, wąwozy) oraz regionalna kuchnia
 4. Trasy turystyczne, kilkugodzinne do pokonania przez każdą osobę bez specjalnego przygotowania kondycyjnego; połączone ze zwiedzaniem najciekawszych atrakcji pozostałych: miasteczka, klify, itp.
 5. Podróżujemy – opcja 1 przy założeniu max 4-5 osób dużym samochodem kombi lub Vanem lub opcja 2 przy założeniu 6-8 osób dużym busem 8 miejscowym.

Przybliżony program pobytu:

 1. dzień transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu wg. przydziału ITAKA + spotkanie organizacyjne
 2. dzień rano, po śniadaniu ok. 9.00 przejazd do Funchal i zwiedzanie ogrodów botanicznych Monte Palace Tropical Garden (czas zwiedzania ok. 2,30 h w ) / obiad / przejazd na półwysep Św. Wawrzyńca (trekking, czas przejścia ok. 3,30 h w obie strony)
 3. dzień rano, po śniadaniu ok. 9.00 przejazd na parking przy punkcie widokowym, gdzie zaczyna się szlak PR12 na Pico Grande – jeden z najwyższych szczytów Madery (czas przejścia ok. 5-6 h)
 4. dzień rano, po śniadaniu ok. 9.00 przejazd do punktu widokowego Rabacal, gdzie zaczyna się jedna najciekawszych lewada na Maderze – Levada das 25 fontes (czas przejścia ok. 5 h. tam i z powrotem, mijając 25 źródeł i wodospadów)
 5. dzień rano, po śniadaniu ok. 9.00 przejazd do Pico de Arieiro i szlak na Pico Ruivo, najwyższy szczyt Madery (czas przejścia ok 7 h w obie strony)

 

Ponadto odwiedzimy / zwiedzimy: Dolina Zakonnic (Curral das Freiras), Naturalne baseny w Porto Monitz, Cabo Girao (najwyższy punkt widokowy w Europie i najciekawszy punkt widokowy na wyspie przy klifie 589 mnpm), Praia de Garajau i Cristo Rei, Praia da Maiata, Miradouro do Guindaste, Ribeira da Janela, Wodospad Aniołów.  

Kwota 3500 zł.
obejmuje:

 • noclegi w willi z prywatną łazienką i basenem w ogrodzie
 • wynajem samochodu (niezależnie od opcji duży samochód osobowy lub bus)
 • opłata za w/w pakiet 5 dni z przewodnikiem
 • paliwo
 • ubezpieczenie turystyczne + składki TFG / UFG

Zapewniam:

 • Wsparcie przy przygotowaniu się do wyjazdu: kwestie organizacyjne jak pakowanie (co warto wziąć, itp.), rezerwacja i kupno biletu lotniczego (gdzie, jak, itp.)…tworzymy grupę wyjazdową na Messenger lub Whatsup
 • Wynajem samochodu na miejscu (karta kredytowa, opłata, odpowiedzialność za wynajem w trakcie trwania tripu).
 • Trasę i organizację całego przejazdu po Maderze, również w czasie wolnym w roli kierowcy i „przewodnika”.
 • Ogarniam również noclegi oraz wstępy i dogadywanie się z miejscowymi partnerami

Codzienna rutyna:

 • Codziennie pobudka ok 8.00, żeby ok. 9.00 już po śniadaniu wyjechać w teren
 • godz. 17.30/18.00 każdego dnia kończymy objazd i meldujemy się w hotelu

Dlaczego warto jechać na Maderę?

 • Jedyna taka wyspa, z takimi zróżnicowanymi widokami, pełna zieleni i górzystych terenów
 • Nigdzie indziej nie ma takich szlaków (lewad), które wiodą przepięknymi naturalnymi uliczkami miedzy drzewami i bujną roślinnością
 • Wyspa pełna atrakcji od morskich przygód (wiele rejsów na ławice delfinów), górskich, łatwo dostępnych szlaków po wąwozy i kaniony z miasteczkami
 • Wyspa wiecznej wiosny, czyli zawsze jest tam ciepło, bądź przyjaźnie ciepło nawet jak pada deszcz

Po wstępnej akceptacji i rezerwacji miejsca konieczne jest wykupienie wycieczki w biurze Itaki. Składkowe na miejscu po zakwaterowaniu podczas spotkania organizacyjnego. 

rezerwacja

Rezerwacja Online

+48 609 827 140
marcin@maxadventure.pl